خودرو های دسته دوم لوکس

0
(0)

نشریه‌ی اتواکسپرس بر پایه‌ی نظرسنجی Driver Power برای سال 2016، لیست قابل اعتمادترین خودروهای دست‌دوم امسال را منتشر کرده است.
خرید خودروی دست‌دوم همیشه یک ریسک بوده و به دلایل گوناگونی، قابلیت اعتماد یک خودرو مهم‌ترین فاکتور در هنگام فکر کردن به خودروی دست‌دوم است.

skoda citigo sport front tracking 546x364 خودرو های دسته دوم لوکس

مطمئناً نمی‌خواهید که با یک خودروی خراب در کنار جاده سروکله بزنید و مسلماً از پرداخت هزینه‌های تعمیر کمرشکن یک خودروی دست‌دوم نیز فراری هستید. خب به منظور کمک به آسودگی خیال خاطر شما لیستی از خودروهای قابل‌اعتماد کارکرده ارائه شده است.
دانستن کارایی و قابلیت‌های خودرو در سال‌های آینده همیشه کاری سخت بوده اما به لطف نظرسنجی رضایت Drive Power انگلستان ما می‌توانیم خودروهایی را اطمینان بالایی دارند بشناسیم.
امسال حدود 50 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند. برخی از مدل‌ها چندین سال است که در بازار حضور دارند اما مدل‌هایی هم هستند که تنها چند ماه از حضورشان در بازار می‌گذرد بنابراین دست خریداران در انتخاب مدل‌های گوناگون باز است.
به یاد داشته باشید که صرف حضور نوع خاصی از یک مدل در این لیست به معنی قابل اعتماد بودن خودروی خاصی نیست. همیشه خودرویی را که می‌خواهید بخرید به دقت بررسی نمایید تا مصداق بارز آش نخورده و دهان سوخته نشوید!

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم کوچک: اشکودا سیتی گو
امتیاز قابلیت اعتماد: 97.24 درصد
سیتی گو یک خودروی شهری عالی است و همچنین قابل اعتماد! کلاس خودروهای کوچک یکی از رقابتی‌ترین کلاس‌ها است اما این خودرو در بحث اعتماد گوی سبقت را از هیوندای i10 و هوندا جاز ربوده است. هزینه‌های سواری پایین و رانندگی آسان نیز از دیگر خوبی‌های این کوچولوی دوست‌داشتنی هستند.

skoda citigo 500x333 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم خانوادگی کامپکت: هوندا سیویک
امتیاز قابلیت اعتماد: 97.30 درصد
سیویک در نهمین نسل خود به سر می‌برد و نسل کنونی اعتبار خود را به خاطر قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم بیش‌ازپیش درخشان ساخته است. لکسوس CT، تویوتا پریوس و اشکودا اوکتاویا نیز رقبای قدری هستند اما سیویک برنده‌ای واضح در این کلاس است. فضای بار نیز در این کلاس مهم است و سیویک با صندوق 477 لیتری کاربرد بالایی دارد.

honda civic 546x364 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم اجرایی کامپکت: لکسوس IS
امتیاز قابلیت اعتماد: 98.28 درصد
لکسوس IS نسل سوم در مجموع در رتبه‌ی دوم قرار گرفته و برادر شاسی بلند آن یعنی RX رتبه‌ی اول قابلیت اعتماد مجموع را به دست آورده است. این خودرو در رتبه‌ی اول قرار گرفته و نسل دوم آن نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌ی IS نسل سوم است. سهولت رانندگی، هندلینگ و کیفیت ساخت خوب از موارد برجسته‌ی این خودرو هستند و آن را به خودرویی عالی برای مسافرت‌های طولانی بدل می‌سازند.

2015 luxury sedan comparison mercedes benz jaguar bmw lexus 188 516x258 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم شاسی‌بلند: لکسوس RX نسل سوم
امتیاز قابلیت اعتماد: 98.49 درصد
قابلیت اعتماد این خودروی حرف ندارد. نه تنها پیشروی کلاس در بحث اطمینان است بلکه RX به عنوان قابل‌اعتمادترین خودرو در کل نظرسنجی شناخته شده است. علیرغم سن بالای این خودرو، RX هنوز هم خوش‌ساخت است و رانندگی آسانی دارد که آن را به گزینه‌ی دست‌دوم وسوسه‌انگیزی تبدیل می‌کند.

lexus rx 350 f sport exterior rx 3 500x281 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم اسپورت: ب ام و سری 4
امتیاز قابلیت اعتماد: 97.20 درصد
سری 4 به خوبی از پس مزدا MX-5 برآمده و تاج زرین قابل اعتمادترین خودروی اسپورت را بر سر گذاشته است. با هزینه‌های سواری بالا و کاربرد محدودی که این کلاس دارد، قابلیت اعتماد در هنگام خودرویی دست‌دوم از این کلاس بسیار مهم جلوه می‌کند. کیفیت ساخت و تکنولوژی بالا از نقاط قوت این خودرو هستند.

001 2014 bmw 4 series coupe leak 500x332 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم خانوادگی: داچیا لوگان MCV
امتیاز قابلیت اعتماد: 96.86 درصد
ممکن است که لوگان استایل و پرفورمنس چشمگیری نداشته باشد اما خودرویی قابل اعتماد است. این یک گزینه‌ی عالی برای خرید است. برخلاف تجهیزات پایه‌ی داخل کابین، لوگان با قیمت پایین خود جبران مافات می‌کند. در حقیقت این خودرو خیلی ارزان است و شاید به فکر خرید مدل صفرکیلومتر آن بیفتید!

1639302003852415931 500x331 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم اجرایی: لکسوس GS نسل چهارم
امتیاز قابلیت اعتماد: 98.05 درصد
GS نسل چهارم سومین نماینده‌ی لکسوس به عنوان قابل اعتمادترین خودروی کارکرده پس از IS و RX است. این خودرو رقابتی تنگاتنگ با تسلا مدل S داشته اما در نهایت رتبه‌ی اول را از آنِ خود کرده و تسلا به رتبه‌ی دوم بسنده کرده است.

Lexus GS 450h 2013 800x600 wallpaper 0b 500x346 خودرو های دسته دوم لوکس

قابل اعتمادترین خودروی دست‌دوم MPV: تویوتا پریوس پلاس
امتیاز قابلیت اعتماد: 94.80 درصد
به نظر می‌رسد که کلاس MPV ضعیف‌ترین عملکرد را در بین کلاس‌های گوناگون داشته است. اما به‌هرحال تویوتا پریوس پلاس در این بخش بهتر از همه عمل کرده و رتبه‌ی اول را به دست آورده است. پس از این خودرو نیز رنو سنیک/گرند سنیک و تویوتا ورسو S قرارگرفته‌اند. به لطف هزینه‌های پایین و کاربردی بودن، پریوس انتخابی مطلوب محسوب می‌شود.

 

2014 Toyota Prius 500x333 خودرو های دسته دوم لوکس

 

منبع : پدال

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

لکسوس شگفت انگیز در هاوربرد

3 (2) لکسوس به عنوان بخشی از کمپین تبلیغاتی خود با عنوان «اسلاید»، مدل هاوربورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد لکسوس